Strona głównaKonsolePS5 – pad może mierzyć tętno i pocenie się dłoni

PS5 – pad może mierzyć tętno i pocenie się dłoni

Sony jak ognia unika podania konkretów na temat PlayStation 5. Do sieci trafiają tylko plotki oraz informacje na temat patentów, które generują tylko domysły. PS5 może mierzyć nasze tętno podczas grania i sprawdzać jak bardzo pocą nam się dłonie.

Informacje jakie trafiają do sieci na temat PS5 to zwykle domysły, jakieś zdjęcia zrobione ukradkiem oraz różnego rodzaju dziwne patenty. Dzisiaj w sieci pojawił się jeden z nich, który sugeruje, że DualShock 5 będzie wyposażony w czujniki mierzące nasze tętno oraz potliwość dłoni.

Według opisu patentu biofeedback ma odczytywać wydzielanie potu oraz tętno. Zebrane dane ma przesyłać do konsoli, a ta ma wprowadzać odpowiednią zmianę w grze, gwarantując jeszcze lepsze wrażenia. Z patentu nie można jednak wyczytać w jaki sposób zebrane informacje ma wykorzystywać PS5. Możliwe, że w połączeniu z PlayStation Camera konsola nagra film lub zrobi nam zdjęcie. Przykładowo nagra nasze zachowanie podczas grania w horror.

Zobacz: Xbox Series X będzie potężną maszyną! Microsoft podał wiele szczegółów i liczbę teraflopów

Patent zgodnie z opisem ma zapewnić wciągające i wysoce interaktywne doświadczenia dla graczy. Sony chce wykorzystać funkcję przy wirtualnej rzeczywistości, co może wpłynąć na rozgrywkę.

Zobacz: Sony patentuje kontroler VR, który może się pojawić wraz z PS5

Nie jest jasne czy Sony faktycznie wykorzysta tę technologię, ale może to być bardzo ciekawe doświadczenie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię