Strona głównaKonsolePS5 Pro już w przyszłym roku?

PS5 Pro już w przyszłym roku?

Według najnowszych doniesień Sony pracuje nad PS5 Pro. Konsola miałby trafić na rynek już w przyszłym roku.

Od premiery PS5 minęły trzy lata, a Sony ma pracować nad wersją Pro. Według informacji przekazanych przez serwis Insider Gaming, który powołuje się na sprawdzone anonimowe źródło, premiera konsoli może odbyć się pod koniec 2024 roku. Jednak ma to być dopiero wstępne ustalenie.

Serwis Insider Gaming informował wcześniej, nowa wersja PS5 ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Byłby to jednak nowy model z zewnętrznym opcjonalnym napędem optycznym. Ten miałby zastąpić obecnie sprzedawane dwie wersje PS5. Miałby to obniżyć koszty produkcji oraz wysyłki.

Nie wiadomo jaką specyfikację miałby mieć wersja Pro. Wiadomo tyle, że Mark Cerny pracuje nad technologią, która może przyśpieszyć działanie raytracingu w grach. Sony złożyło już w urzędzie odpowiedni patent na tę technologię.

Biorąc pod uwagę, że PS4 Pro pojawiło się trzy lata po premierze wersji podstawowej, wydaje się prawdopodobne wydanie mocniejszej wersji PS5. O ile oczywiście doniesienia okażą się prawdą. Po premierze PS5 było dość trudno dostępne ze względu na przerwanie łańcucha dostaw komponentów. Teraz sytuacja wydaje się być nieco spokojniejsza i sprzedaż konsoli poszybowała w górę. Czy jednak oficjalna zapowiedź wersji Pro nie spowoduje, że część graczy będzie wolała zaczekać do jej premiery? Możliwe, że oficjalna zapowiedź dostaniemy podczas PlayStation Showcase, który ma odbyć się przed tegorocznymi targami E3.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię