Strona głównaKonsolePS5 w wersji slim już w przyszłym roku?

PS5 w wersji slim już w przyszłym roku?

Sony w nadchodzących miesiącach ma zwiększyć dostawy konsoli PS5. Wygląda jednak na to, że w międzyczasie firma dopina projekt PS5 Slim. Nowa wersja konsoli miałby trafić na rynek już w przyszłym roku.

Historia zatacza koło i powraca temat PS5 Slim. O nowej wersji urządzenia informuje Staffan Ulmert z TheLeak.co, który otrzymał wiadomość o mniejszej, przeprojektowanej wersji PS5. Oczywiście handlowa nazwa może być inna niż Slim.

Jak czytamy w relacji dziennikarza:

Nadchodząca wersja ma nowy projekt ze znaczącą zmianą w wyglądzie zewnętrznym. Nasze źródło twierdzi, że ta nowa „odchudzona” wersja wykorzystuje obróbkę die-shrink, która zmniejsza rozmiar konsoli, na tyle, by zatwierdzić nowy projekt Sony. Wykorzystuje mniej energii, a więc jest chłodniejsza. Jest też przez to lżejsza.

Według Ulmerta, Sony chce także sprawić by gracze mogli ustawić konsole bez podstawki, co oznacza znaczną zmianę designu urządzenia. Nowe PS5 będzie mniejsze oraz lżejsze. Najważniejsze jednak, że konsola będzie produkowała znacznie mniej ciepła. Dla Sony oznacza to mniejsze koszty transportu i magazynowania.

Zobacz: Recenzja Destroy All Humans! 2: Reprobed

Produkcja miałby ruszyć w drugim kwartale 2023 roku i trafić do sprzedaży w okresie wakacyjnym lipiec-wrzesień. Co więcej, z informacją zgadza się także Tom Henderson, który wcześniej informował o konsoli w wersji bez napędu optycznego. Jak czytamy na jego koncie na Twitterze:

Wyciek z „theleak (dot) co” sugerował, że PS5 Slim zostanie wydany w trzecim kwartale 2023 roku. Jestem pewien, że to PlayStation 5, o którym wcześniej informowałem, ponieważ ich produkcja i czas wydania idealnie pokrywają się z danymi o produkcji i sprzedaży, które mam”.

Sony na razie nie potwierdza tych informacji, dlatego warto z lekkim dystansem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię