Strona głównaGryPUBG: liczba banów w grze przekroczyła 13 milionów

PUBG: liczba banów w grze przekroczyła 13 milionów

Wydaje się, że ta wojna nie ma końca. Bluehole od ponad roku prowadzi nieustanną walkę z oszustami w PUBG oraz wprowadza kolejne zabezpieczenia. Według statystyk udostępnionych przez dewelopera, od czerwca zeszłego roku banem zostało poczęstowanych ponad 13 milionów kont.

Powodem banów jest używanie przez graczy nielegalnych aplikacji wspomagających. Użytkownik Reddita sjk045 dokonał ciekawej analizy. Zebrał on dane z 69 tygodniowych raportów jakie Bluehole udostępnia koreańskiej społeczności gry. Na tej podstawie zebrał całkowitą liczbę banów oraz przygotował wykres.

Poniżej wykres stworzony przez sjk045 przedstawiający liczbę banów w każdym miesiącu:

Jak widać na wykresie, największa liczba banów została „rozdana” na początku tego roku i był to spory wzrost w porównaniu z jesienią zeszłego roku, kiedy to posypała się pierwsza fala banów. Prawdopodobnie cześć z jesiennej ekipy powróciła na w styczniu i wygenerowało to duży pik. Zbanowani gracze mogą powrócić wykorzystując nowe konto. Należy również mieć na uwadze, że statystyki pokazują liczbę kont a nie osób.

W ostatnim czasie liczba blokad spada, przyczyną może być spadek zainteresowania oszustów tytułem. Wierni gracze jednak dopisują. PUBG zaliczył we wrześniu udany rok ze stałą ponad milionową liczbą logujących się graczy.

Może mieć to też związek z rozpoczętą w sierpniu kampanią Fix PUBG i ma na celu eliminowanie oszustów oraz błędów w grze. A Wy gracie jeszcze PUBGa? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię