Strona głównaGryAktualnościRed Dead Redemption 2 – kiedy premiera na PC?

Red Dead Redemption 2 – kiedy premiera na PC?

Według jednego z byłych pracowników Rockstar Games pecetowy port Red Dead Redemption 2 tworzony jest od 2016 roku. Jest to już drugi pracownik, który potwierdza, pracę nad grą. Jednak samego tytułu raczej nie powinniśmy spodziewać się szybko.

Jakiś czas temu dwóch programistów z Rockstar zaktualizowało swoje doświadczenie zawodowe w serwisie Linedin, wpisy dotyczył pracy nad Red Dead Redemption 2 PC. Według chronologii wpisów, nad tytułem obaj panowie pracowali od 2016 roku. Obaj programiści opuścili Rockstar w 2018 roku, jeszcze przed wydaniem RDR2 w wersji na konsole.

Zobacz: Gracze Red Dead Redemption 2 wiernie odwzorowali gang Dutcha w trybie Online

Chociaż tytuł został zaprojektowany i zbudowany od podstaw z myślą o konsolach, to mamy coraz więcej przesłanek o tym, że trafi również na PC. Oczywiście nie chodzi tu o dobre serce dewelopera tylko maksymalizację wpływów ze sprzedaży oraz przychody z Red Dead Online. Na nasze nieszczęście, Rockstar uwielbia wydawać wersje PC swoich gier na kilka lat po premierze konsolowe.

Zobacz: Gra w stylu Red Dead Redemption 2 to marzenie twórcy Sekiro

RDR2 w ciągu trzech dni sprzedaży zarobił 725 milionów dolarów. Wersja PC jeszcze bardziej powiększy te dochody. Programiści zamierzają wycisnąć jak najwięcej z tytułu tak aby wykorzystywał on możliwości najnowszych kart graficznych. Jest jeszcze szansa, że o premierze usłyszymy coś podczas sprawozdania finansowego, jednak biorąc pod uwagę, że Take-Two planuje wydać Borderlands 3 oraz NBA 2K, nowy RGB The Outer Worlds, to raczej nikłe szanse na wepchnięcie kolejnego tytułu w najbliższym czasie. Port RDR2 najwcześniej mamy szansę zobaczyć w 2020 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetweaktown
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię