Strona głównaMobileAktualnościRynek gier mobilnych wart więcej niż gier PC i konsol razem

Rynek gier mobilnych wart więcej niż gier PC i konsol razem

Chociaż gracze konsolowi oraz PC zwykle traktują granie mobile za cos gorszego to wygląda na to, że pod względem wartości rynek gier mobilnych może zjeść na śniadanie rynki gier PC i konsolowych.

Według najnowszego badani przeprowadzonego przez firmę analityczną NewZoo, rynek gier mogilnych jest wart więcej, niż rynek gier PC i konsolowych razem. Do tego jest to również najszybciej rozwijający się segment branży.

Zobacz: GTA 5 uruchomione na oryginalnym Nintendo Game Boy

Według raportu, najsilniejszy jest oczywiście rynek azjatycki i pacyficzny. Ich wartość wynosi 59,8 miliardów dolarów. Za taki stan rzeczy głównie odpowiadają Chiny oraz Japonia, gdzie przychody z gier na komórki przynoszą odpowiednio 31,8 oraz 13,7 miliardów dolarów.

gry mobilne

Kolejna jest Ameryka Północna – 16,4 mld. dolarów a daleko za nią Europa – 8,3 mld. dolarów. Gry mobilne są najmniej popularne w Ameryce Południowej, chociaż zainteresowanie graczy wzrasta.

gry mobilne

Jeżeli chodzi o tytuły, to do najbardziej dochodowych gier należą Mobile Legends: Bang Bang, Rise of Kingdoms, PUBG Mobile, Call of Duty: Mobile oraz Genshin Impact. Większość z nich to twory azjatyckich deweloperów.

Wśród mobilnych graczy największą grupę stanowią osoby młode, bardzo liczne w tej grupie są również kobiety. Jak podają badacze ma na to wpływ duża popularność wirtualnych koncertów oraz dostępność gier w mediach społecznościowych takich jak TikTok.

gry mobilne

Dlaczego gry mobilne są tak popularne? Gracze wskazują, że to zasługa prostych zasad rozgrywki, dostępność oraz wielki wybór. Szczegółowy raport znajdziecie wchodząc TUTAJ.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię