Strona głównaKonsoleTwarz PlayStation niespodziewanie odchodzi z Sony

Twarz PlayStation niespodziewanie odchodzi z Sony

Dość niespodziewanie, prawdopodobnie na rok przed premierą nowej generacji konsoli PlayStation, z firmy odchodzi jedna z twarzy całej marki. Mowa o Shawnie Laydenie, który opuścił szeregi Sony Interactive Entertainment.

Shawn Layden był jedną z twarzy marki PlayStation. Dlatego dla niemal wszystkich z branży ogromnym zaskoczeniem jest informacja o jego nagłym odejściu z Sony Interactive Entertainment. Tym bardziej, że za rok powinna zadebiutować konsola nowej generacji, czyli PlayStation 5.

Informacja została oficjalnie podana przez profil PlayStation na Twitterze. Shawn Layden znany był przede wszystkim z wystąpień na wszelkiej maści konferencjach pokroju E3 czy też Gamescom. W Sony pracował od ponad 30 lat, od 1987 roku. Z czasem został szefem Sony Interactive Entertainment America, a później przewodniczącym światowego oddziału. Był dla marki PlayStation tym samym, czym Phil Spencer dla Xboxa czy też Reggie Fils-Aime dla Nintendo.

Na ten moment nie wiadomo, jakie są jego dalsze plany. Raczej trudno oczekiwać, aby zrezygnował z rynku dla graczy, który w ostatnich latach mocno się rozwija i przynosi coraz większe zyski.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię