Strona głównaKonsoleSony celowo blokuje dostęp do gier na PS3 i PS Vita?

Sony celowo blokuje dostęp do gier na PS3 i PS Vita?

Wygląda na to, że coś niedobrego dzieje się na platformie Sony. Gracze PS3 oraz PS Vita nie mogą zagrać w starsze produkcje. Otrzymują komunikat o przeterminowaniu się gry. Jest to błąd czy też celowe działanie?

Wiele ze starszych tytułów uległo „przeterminowaniu” i teraz gracze nie mają możliwości ich uruchomienia po pobraniu. Dzieje się tak tylko w sytuacji gdy grę pobieramy z serwerów Sony. W przypadku gdy gra cały czas była na naszej konsoli to wszystko jest ok.

Zobacz: Max Payn powraca – Rockstar dogadał się z Remedy

O problemie jakie pierwszy poinformował Christopher Foose, który chciał pobrać wersje PSOne Classic gier Chrono Cross i Chrono Trigger. Przy próbie uruchomienia tytułów dostał informacje, że gra uległa przeterminowaniu, a licencja zakończyła się 31 grudnia 1969 roku. Data może mocno zaskakiwać i wskazuje albo na błąd, albo na celowe działanie Sony.

Gracze podejrzewali najpierw, że Sony zablokował starszy tytuł ze względu na wypuszczenie remastera Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition. Jednak szybko okazało się, że problem pojawia się także w przypadku wielu innych gier, takich jak Final Fantasy VI, Rune Factory Oceans, Final Fantasy Origin czy Unit 13. Jeden z graczy stwierdził, że stracił dostęp do całej swojej kolekcji gier na PS Vita. Niektóry odzyskali dostęp do gier po przedłużeniu subskrypcji PS Plus.

Jak na razie Sony nie skomentowało sprawy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię