Strona głównaGryAktualnościSony zaczyna wydawać gry na PC. To pierwsza z nich

Sony zaczyna wydawać gry na PC. To pierwsza z nich

Epic Games Store naprawdę może zrewolucjonizować granie na PC-tach. Nie z powodu wyższych wpływów dla deweloperów, ale z powodu wydawanych gier. Twórcy Fortnite’a dogadali się z Sony, dzięki czemu pierwsza gra Japończyków trafi na nasze blaszaki.

Sony Interactive Entertainment nie tworzy gier na PC-ty. Nie powinno to nikogo dziwić. Japończycy mają w swoim portfolio najpopularniejsze konsole na naszym globie, więc to właśnie z myślą o nich tworzą swoje produkcje. Jednak wczoraj Shawn Layden przyznał, że Sony może w przyszłości wydawać tytuły sieciowe także na PC z myślą o jak najszerszym gronie potencjalnych graczy. Z kolei dzisiaj poznaliśmy pierwszą produkcję, która trafi również na PC.

Zobacz: PlayStation 5 będzie wyglądać jak projektor? W Sieci pojawił się tajemniczy patent

Pierwsza gra Sony na PC

Nie jest to może wielka gra pokroju God of War czy Marvel’s Spider-Man, ale to i tak sytuacja niemal historyczna. Pierwsza gra stworzona przez Sony Interactive Entertainment trafi na komputery osobiste. ReadySet Heroes!, bo o tej grze mówimy, będzie dostępne w Epic Games Store. To sieciowy brawler, który wcześniej był zapowiadany tylko na PlayStation 4. Premiera zaplanowana jest na 1 października tego roku.

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett – nowe informacje: moc procesora, GPU i data prezentacji PS5

Czy to oznacza, że w przyszłości Sony może wypuszczać na PC-tach swoje największe hity pokroju God of War czy Spider-Mana? Na to raczej nie ma wielkich szans. To gry nastawione na historię i stworzone z myślą o pojedynczych graczach, więc – teoretycznie – nie muszą mieć jak największe bazy odbiorców. Poza tym to one napędzają sprzedaż konsol, więc udostępnianie ich na komputerach nie byłoby dla Japończyków opłacalne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię