Strona głównaMobileAktualnościSony poszukuje szefa działu gier mobilnych

Sony poszukuje szefa działu gier mobilnych

Sony ogłosiło, że poszukuje osoby, która zajmie się zespołem deweloperskim. Będzie on tworzył gry przeznaczone na telefony z systemem iOS i Android.

Jak donosi jeden z użytkowników forum ResetEra, Sony poszukuje człowieka na stanowisko szefa ekipy zajmującej się tworzeniem gier mobilnych. Zadaniem nowego pracownika ma być opracowanie strategii rozwoju mobilnych gier autorskich PlayStation Studios oraz pomoc w budowaniu ich rozwoju na przyszłość. Do tego dojdzie przenoszenie najbardziej popularnych marek Sony na urządzenia mobilne.

Najbardziej zachęcająco brzmi właśnie to ostatnie. Nie wiadomo niestety w jakiej formie miałoby się to odbywać i czy byłby to porty czy raczej zupełnie nowe produkcje wydane pod szyldem serii. Kolejna sprawa to jakość tego typu gier. Ale o to raczej powinniśmy być spokojni, raczej mało prawdopodobne jest żeby Sony chciało zepsuć sobie renomę.

Zobacz: Six Days in Fallujah – muzułmańska organizacja charytatywna wzywa do usunięcia gry z sieci

Bardziej zastanawiające jest dlaczego taki ruch Sony wykonuje dopiero teraz. Rynek gier mobilnych, zwłaszcza w Azji jest bardzo potężny i można nadal ukroić sobie duży kawałek tortu. Gry mobilne przynoszą setki milionów dolarów zysku.

Na pierwszą mobilną grę Sony z pewnością poczekamy jeszcze kilka lat, ale firma musi od czegoś zacząć. Możliwe, że jest to działanie mające na celu zapełnienie dziury jaka powstanie po zamknięciu sklepów dla PSP i PS Vita. A Wy w co chcielibyście zagrać na telefonie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię