Strona główna Mobile Aktualności Sony poszukuje szefa działu gier mobilnych

Sony poszukuje szefa działu gier mobilnych

Sony ogłosiło, że poszukuje osoby, która zajmie się zespołem deweloperskim. Będzie on tworzył gry przeznaczone na telefony z systemem iOS i Android.

Jak donosi jeden z użytkowników forum ResetEra, Sony poszukuje człowieka na stanowisko szefa ekipy zajmującej się tworzeniem gier mobilnych. Zadaniem nowego pracownika ma być opracowanie strategii rozwoju mobilnych gier autorskich PlayStation Studios oraz pomoc w budowaniu ich rozwoju na przyszłość. Do tego dojdzie przenoszenie najbardziej popularnych marek Sony na urządzenia mobilne.

Najbardziej zachęcająco brzmi właśnie to ostatnie. Nie wiadomo niestety w jakiej formie miałoby się to odbywać i czy byłby to porty czy raczej zupełnie nowe produkcje wydane pod szyldem serii. Kolejna sprawa to jakość tego typu gier. Ale o to raczej powinniśmy być spokojni, raczej mało prawdopodobne jest żeby Sony chciało zepsuć sobie renomę.

Zobacz: Six Days in Fallujah – muzułmańska organizacja charytatywna wzywa do usunięcia gry z sieci

Bardziej zastanawiające jest dlaczego taki ruch Sony wykonuje dopiero teraz. Rynek gier mobilnych, zwłaszcza w Azji jest bardzo potężny i można nadal ukroić sobie duży kawałek tortu. Gry mobilne przynoszą setki milionów dolarów zysku.

Na pierwszą mobilną grę Sony z pewnością poczekamy jeszcze kilka lat, ale firma musi od czegoś zacząć. Możliwe, że jest to działanie mające na celu zapełnienie dziury jaka powstanie po zamknięciu sklepów dla PSP i PS Vita. A Wy w co chcielibyście zagrać na telefonie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE