Strona głównaKonsoleSpider-Man Remastered PS5 – dlaczego aktualizacja nie będzie darmowa

Spider-Man Remastered PS5 – dlaczego aktualizacja nie będzie darmowa

Insomniac Games, twórcy Marvel’s Spider-Man, tłumaczą dlaczego gracze posiadający grę w wersji na PS4 będą musieli zapłacić za remaster na PS5. Czy takie tłumaczenie jest wystarczające?

Sony opublikowało oświadczenie w sprawie braku darmowej aktualizacji Spider-Mana z PS4 na Spider-Mana Remastered dla PS5. Żeby wejść w posiadanie odświeżonej wersji gry konieczne będzie zakup Spider-Man: Miles Morales w wersji Ultimate Edition, która będzie zawierała podstawową wersję gry z PS4.

Zobacz: Dynamic Latency Input Microsoftu trafi również do starych kontrolerów

Wielu fanom nie spodobało się, że firma chce po raz kolejny wyciągnąć od nich kasę za ten sam produkt, w sytuacji gdy konkurencja robi takie rzeczy za darmo. Co więcej, żeby dostać grę, będzie trzeba zakupić Spider-Man: Miles Morales, nawet jeżeli ktoś miałby ochotę grać tylko w klasycznego pajączka.

Insomniac Games w swoim poście tłumaczy się dlaczego będzie trzeba płacić ponownie za grę. Gracze posiadający grę w wersji PS4 będą mogli grać w nią na PS5 dzięki wstecznej kompatybilności. Natomiast Spider-Man Remastered jest znaczącą aktualizacją.

Jeden z graczy zaznaczył, że nie jest to przecież pełny remake i nie trzeba było przygotowywać gry od zera. Deweloper odparł, że musiał się mocno napracować, żeby przygotować wersję PS5. Deweloperzy mieli poprawić wiele assetów i dopracować modele postaci.

Zobacz: Wsteczna kompatybilność na PS5 dostępna dla “99% gier”

Niewątpliwie deweloper ma sporo racji. Jednak biorąc pod uwagę, że wielu deweloperów aktualizuje soje gry do wersji next-gen i nie pobiera za to ostatecznie żadnej opłaty, to w tym przypadku Insomniac wypada blado.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

  1. Powiedziałbym, że „słabe, ale to ich prawo” i „rynek zweryfikuje”. Jednak PS reklamuje mocno w swoich „23 rzeczach, które musisz wiedzieć o PS5” w ostatnim punkcie właśnie to, że gry wydane na PS4 będą darmowo aktualizowane do wersji z PS5. A to już jest w moim odczuciu nieuczciwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię