Strona głównaKonsoleStatystyki zapowiadają dominację PlayStation 5 nad Xbox Series X

Statystyki zapowiadają dominację PlayStation 5 nad Xbox Series X

Chociaż do premiery konsol nowej generacji została jeszcze chwila, niektórzy przewidują już kolejne lata dominacji PlayStation.

Wojna konsolowa w oczach graczy trwa od długich miesięcy. Microsoft zapowiadał jedno, a Sony odpowiadał drugim. Wszystko z myślą o nadchodzących wtedy preorderach PlayStation 5 i Xbox Series X oraz budowaniu hype’u wśród fanów.

Zobacz: Xbox – Microsoft prezentuje kontroler Mandalorian z Little Yoda

Rise at Seven postanowiło zmierzyć zainteresowanie graczy w oparciu o Google oraz analizę rynku online i zadecydować, kto wygląda na silniejszego zawodnika w trwającej walce.

PS5 vs XSX

Chociaż wizualnie prezentuje się to bardzo niepokojąco dla Microsoftu, miejscami powyższa grafika może budować mylne przekonania. W niektórych krajach, jak np. w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, rywalizacja jest bardzo wyrównana, a o przewadze Sony zadecydowało kilka punktów procentowych.

Microsoft mocniej trafił również do rynku chińskiego i nowozelandzkiego, co na dłuższą metę może mieć spore znaczenie. Ponadto, firma niejednokrotnie zapowiadała, że skupiają się na czymś więcej niż tylko solidnej sprzedaży.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGame Rant
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię