Strona głównaKonsoleSteam Deck – jedna aplikacja odpala gry z różnych platform

Steam Deck – jedna aplikacja odpala gry z różnych platform

Menedżer gier Lutris to ujednolicony interfejs, który pozwala odpalać na Steam Deck gry z różnych platform. Jedno narzędzie do wszystkiego.

Dodanie alternatywnych programów do uruchamiania gier na SD nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście najnowsza aktualizacja menedżera gier Lutris, który jest rozwiązaniem open source, pozwala na uruchomienie kilku popularnych platform bezpośrednio na Steam Deck. Według Computer Base, aplikacja umożliwia uzyskanie środowisk wykonawczych oraz warstw kompatybilności takich jak Wine, działających za pośrednictwem podsystemu używającego skryptów.

Zobacz: Steam Deck wspiera Windows 11

Właśnie te skrypty pozwalają na obsługę m.in. Epic Games Store, Humble Bundle, GOG i oczywiście Steam. Aplikacja umożliwia także instalację gier z wielu źródeł. Odpalanie gier z Origin czy Ubisoft Connect i Bethesda wymaga jednak zainstalowania oryginalnych aplikacji.

Co ciekawe, aplikacja pozwala także grać w produkcje wykorzystujące BattlEye lub Easy Anti-Cheat. Zaprezentowany na kanale TheLinuxExperiment materiał szczegółowo jak zainstalować aplikację na urządzeniu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię