Strona głównaKonsoleSteam Deck pozwala stremować gry z Game Pass

Steam Deck pozwala stremować gry z Game Pass

Dzięki nowej wersji przeglądarki Edge, gracze posiadający Steam Deck mogą już grać w gry dostępne w ramach Game Passa.

Nowa wersja przeglądarki Edge dla systemu Linux obsługuje również Xbox Cloud Gaming. Jest to dobra informacja dla posiadaczy Steam Decka. Microsoft na swojej oficjalnej stronie pomocy technicznej udzielił porady jak krok po kroku uruchomić gry w chmurze na urządzeniu Valve.

Zobacz: Hogwarts Legacy – pierwsze fragmenty gameplay

Według opisu powinniśmy podłączyć klawiaturę oraz myszkę do Steam Deck w celu konfiguracji. Alternatywnie można użyć STEAM + X, aby wyświetlić klawiaturę dotykową. Do wyboru mamy gry, które zostały zweryfikowane pod względem kompatybilności ze Steam Deck. Są to m.in. Psychonauts 2, Hellblade, Ninja Theory: Sacrifice Senua, Toads Battletoads, Max: The Curse of Brotherhood, Deathloop, The Evil Within, Fallout Shelter i Prey.

Gry, które Microsoft wymienia jako grywalne to: Sea of ​​Thieves, Forza Horizon 4 i 5, Quantum Break, State of Decay Year One Survival Edition i Fallout 4. Z kolei Gears 5 i Microsoft Flight Simulator X nie są obsługiwane.

Valve niedawno potwierdziło, że ​​Steam ma teraz ponad tysiąc zweryfikowanych gier, które będą działać bezbłędnie na Steam Deck. Gry, które otrzymają odznakę Zweryfikowany, spełniają własne bardzo wysokie standardy Valve, co szczegółowo opisano w nowym poście na forum Społeczności Steam.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię