Strona głównaWiadomościOprogramowanieSteam nie lubi się z Windows 11? Najnowsza aktualizacja sprawia sporo problemów

Steam nie lubi się z Windows 11? Najnowsza aktualizacja sprawia sporo problemów

Według wielu użytkowników Windowsa 11, najnowsza aktualizacja Steam na tym systemie sprawia sporo problemów, włącznie z zawieszeniem całego procesu.

16 grudnia Steam otrzymał aktualizację, która jak się okazuje, sprawia problemy na komputerach z zainstalowanym Windowsem 11. Na stronie Steamcommunity, pod wpisem o aktualizacji, zaczęły się pojawiać masowe zgłoszenia pętli, z której Steam nie jest w stanie wyjść. Po uruchomieniu komputera i programu, ten ostatni zaczyna wyszukiwać a następnie instalować aktualizację, a na koniec prosi o restart. Gdy się zgodzimy, po chwili widzimy po raz kolejny monit z prośbą o restart – i tak w kółko.

Steam

Co ciekawe, mimo, że od pierwszych zgłoszeń mijają prawie 2 tygodnie, Valve nadal nie zareagowało. W tej chwili komentarzy jest już 470 i liczba ta stale rośnie. Ankieta przeprowadzona w listopadzie może wskazywać na to, że problem dotyczy lub wkrótce będzie dotyczył aż 8% użytkowników Steama, bo aż tylu posiada już Windowsa 11. Nie oznacza to jednak, że wszyscy z Win11 mają ten sam problem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię