Strona głównaWiadomościSzkocja jako kolejne państwo w dodatku Rise and Fall do Civilization VI

Szkocja jako kolejne państwo w dodatku Rise and Fall do Civilization VI

Dodatek do Civilization VI zatytułowany Rise and Fall już niedługo. DLC wprowadza wiele zmian w mechanice rozgrywki oraz dziewięciu nowych liderów reprezentujących osiem cywilizacji.

Wczoraj wydawca udostępnił informacje na temat kolejnej cywilizacji jaką będziemy mieli okazję kierować. Mówimy o Szkocji pod rządami Roberta Bruce’a. Tak jak w przypadku Gruzji, jest to jej pierwsze wystąpienie w grze. Co ciekawe Irlandia również nigdy nie wystąpiła w żadnej grze z serii Civilization.

[you tube=1Yq-CCO2yJY]

Oficjalny opis wydawcy:

Urodzony wśród szlacheckiej arystokracji, Robert Bruce jest najlepiej zapamiętanym przywódcą Szkocji. Głównie z powodu swojej determinacji i niezłomności jaką wykazał się podczas walki z Anglią o niepodległość pod koniec XIII wieku. Robert z powodzeniem zasiadł na tronie Szkocji i poprowadził swój lud do zwycięstwa.

Rządził Szkocją podczas konfliktu z Anglią, który utrzymywał się nie tylko dzięki rządowi Edwarda Longshanksa, ale również jego syna Edwarda III. Przez blisko osiem lat Szkocja i Anglia walczyły o kontrolę nad narodem. Ostateczne zwycięstwo miało miejsce pod Bannockburn w 1314 gdzie wojska szkockie pokonały trzykrotnie większą armię angielską.

Kiedy papież w 1324 roku uznał Roberta za prawdziwego króla i jedynego władcę Szkocji, roszczenia Angli do jej terenów dobiegły końca. Niestety Robert nie rządził długo, jako król wolnego kraju, zmarł 7 czerwca 1329 roku w wieku 57 lat.

Podczas gry Szkocją zdobędziemy dostęp do:

  • Golf Course – początki gry w golfa sięgają czasów starożytnych Chin, Persji i Rzymu. Tym razem przyjdzie nam jednak prześledzić rozwój golfa w XV wiecznej Szkocji. Wybudowanie pola golfowego zapewni szereg premii dla szkockiej cywilizacji m.in. złoto i kulturę. W kolejnych etapach gry dodaje ono premie turystyczne i mieszkaniowe. Pola golfowe nie mogą być umieszczane na pustyni i pustynnych wzgórzach.
  • Bannockburn – unikalna umiejętność bojowa lidera Szkocji. Po obronie „Tactics Civic” może zostać ogłoszona wojna wyzwoleńcza, co daje dodatkową premię do produkcji oraz dodatkowy ruch.
  • Scottish Enlightenment – unikalna umiejętność miasta. Wiek XVIII i XIX były okresami wielkich osiągnięć naukowych dla szkockiego narodu dzięki czemu miasta otrzymują dodatkową naukę i produkcję. Generują również punkt „Great Scientist” na kampus oraz „Great Engineer” na strefę przemysłową.

Wygląda na to, że Szkocja będzie wyjątkowo i bardzo dobrze zbalansowaną cywilizacją. Powinna być bardzo dobrym wyborem dla graczy, którzy chcą zdobyć zwycięstwo w dziedzinie nauka i kultura.

Premiera dodatku 28 lutego.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię