Strona główna Wiadomości Hardware Taktowanie Radeona RX 590 robi wrażenie. Nadchodzi pogromca GTX-a 1060

Taktowanie Radeona RX 590 robi wrażenie. Nadchodzi pogromca GTX-a 1060

- Reklama -

Powoli wyciekają kolejne, niereferencyjne modele karty graficznej Radeon RX 590. Przy okazji poznaliśmy też prawdopodobne taktowania rdzenia wyprodukowanego z wykorzystaniem litografii 12 nm FinFET. Trzeba przyznać, że wartości robią spore wrażenie. Szykuje się pogromca GeForce’a GTX 1060.

Warto przypomnieć, że Radeon RX 590 ma być usprawnioną wersją Radeona RX 580. Podstawowa specyfikacja, czyli ilość pamięci VRAM czy też liczba procesorów strumieniowych ma pozostać bez zmian. Karty mają się różnić procesem technologicznym, w którym zostanie wyprodukowany ich rdzeń. Dzięki przejściu na litografię 12 nm FinFET Radeon RX 590 ma osiągać wyższe taktowania, a co za tym idzie także wyższą wydajność. Właśnie dowiedzieliśmy się, o jakich wartościach może być mowa.

Radeon RX 580 w wersji referencyjnej jest taktowany zegarem 1257 MHz, który w trybie Boost może osiągać wartość 1340 MHz. Jeśli chodzi o modele niereferencyjne, to np. MSI Radeon RX 580 Gaming X+ może pochwalić się wynikiem 1441 MHz w trybie OC. Jak na tym tle wypada Radeon RX 590? Według najnowszych przecieków karta osiąga aż 1580 MHz bazowo i nawet do 1680 MHz w trybie Boost. To znacząca poprawa, która powinna mieć duże przełożenie na wydajność.

Przy okazji wyciekł też wynik Radeona RX 590 w teście 3DMark Firestrike Extreme. Karta osiągnęła 7350 punktów. To rezultat lepszy niż w przypadku GTX-a 1060 z 6 GB pamięci, ale nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem. Już Radeon RX 580 potrafił w wielu grach utrzeć nosa GeForce’owi i oba modele należało uznawać za równe sobie. Przy takim wzroście taktowania RX 590 musi być szybszy od zielonego rywala. Premiera nowej karty ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE