Strona głównaGryAktualnościW Fortnite’a gra jednocześnie więcej ludzi niż na całym Steamie

W Fortnite’a gra jednocześnie więcej ludzi niż na całym Steamie

Myśleliście, że spada popularność Fortnite’a? Że produkcje pokroju Call of Duty odbiorą graczy liderowi segmentu Battle Royale? Muszę Was rozczarować. Fortnite właśnie pobił kolejny rekord i to rekord, który na każdym powinien zrobić ogromne wrażenie.

Epic Games pochwaliło się liczbą jednocześnie grających osób w Fortnite’a. Mowa o użytkownikach komputerów, konsol, a także urządzeń mobilnych. Jak myślicie – ile osób w tym samym czasie grało w Battle Royale? Może 2, może 3 miliony? Nie. Aż 8,3 mln osób. Dla porównania to mniej więcej tyle, ile osób mieszka w całej Austrii.

Zobacz także: Gracze Fortnite pobili rekord Guinessa, ale raczej nie ma czym się chwalić

To też więcej niż w miniony weekend osób grało za pośrednictwem Steama. Platforma Valve w szczytowych momentach osiąga w tym momencie około 4,5 mln jednocześnie grających osób we wszystkich grach. Jednocześnie około 16 mln osób potrafi być zalogowanych do Steama, ale to raczej drugorzędna statystyka. Faktem jest, że w Fortnite’a gra momentami jednocześnie więcej ludzi niż we wszystkie gry na Steamie. Produkcja Epic Games bije pod tym względem też inne produkcje z własnymi platformami, w tym League of Legends z rekordem na poziomie 7,5 mln czy też bardzo popularne w Chinach Crossfire.

Zobacz także: Fortnite: Battle Royale – Sześcian Kevin zakończył swój żywot w spektakularny sposób

Na przestrzeni całego miesiąca Steam nadal wygrywa z wynikiem około 90 mln graczy. Fortnite w tym samym czasie może pochwalić się niecałymi 80 mln.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię