Strona główna Gry Aktualności W Fortnite’a gra jednocześnie więcej ludzi niż na całym Steamie

W Fortnite’a gra jednocześnie więcej ludzi niż na całym Steamie

- Reklama -

Myśleliście, że spada popularność Fortnite’a? Że produkcje pokroju Call of Duty odbiorą graczy liderowi segmentu Battle Royale? Muszę Was rozczarować. Fortnite właśnie pobił kolejny rekord i to rekord, który na każdym powinien zrobić ogromne wrażenie.

Epic Games pochwaliło się liczbą jednocześnie grających osób w Fortnite’a. Mowa o użytkownikach komputerów, konsol, a także urządzeń mobilnych. Jak myślicie – ile osób w tym samym czasie grało w Battle Royale? Może 2, może 3 miliony? Nie. Aż 8,3 mln osób. Dla porównania to mniej więcej tyle, ile osób mieszka w całej Austrii.

Zobacz także: Gracze Fortnite pobili rekord Guinessa, ale raczej nie ma czym się chwalić

To też więcej niż w miniony weekend osób grało za pośrednictwem Steama. Platforma Valve w szczytowych momentach osiąga w tym momencie około 4,5 mln jednocześnie grających osób we wszystkich grach. Jednocześnie około 16 mln osób potrafi być zalogowanych do Steama, ale to raczej drugorzędna statystyka. Faktem jest, że w Fortnite’a gra momentami jednocześnie więcej ludzi niż we wszystkie gry na Steamie. Produkcja Epic Games bije pod tym względem też inne produkcje z własnymi platformami, w tym League of Legends z rekordem na poziomie 7,5 mln czy też bardzo popularne w Chinach Crossfire.

Zobacz także: Fortnite: Battle Royale – Sześcian Kevin zakończył swój żywot w spektakularny sposób

Na przestrzeni całego miesiąca Steam nadal wygrywa z wynikiem około 90 mln graczy. Fortnite w tym samym czasie może pochwalić się niecałymi 80 mln.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE