Strona główna Wiadomości Hardware Thermaltake WaterRam RGB – pamięci RAM chłodzone cieczą

Thermaltake WaterRam RGB – pamięci RAM chłodzone cieczą

Już na targach Computex 2019 firma Thermaltake zaprezentowała system chłodzenia cieczą dla pamięci RAM. Teraz Thermaltake WaterRam RGB, które zostały stworzone z myślą o największych entuzjastach, trafiają w końcu do sprzedaży. Ale nie są tanie.

Co ciekawe, chłodzenie jest dwukierunkowe. To oznacza, że użytkownik może wybrać czy pamięci RAM mają być chłodzone cieczą, czy tylko powietrzem. To pierwsze rozwiązanie ma się przekładać na temperatury niższe nawet o 32 procent w przypadku wersji o taktowaniu 3600 MHz, a przynajmniej według producenta. Thermaltake chwali się też zastosowanie 10-warstwowej płytki PCB, która ma zapewniać większą stabilność.

Zobacz: Pierwszy na świecie dysk SSD M.2 z systemem chłodzenia cieczą

W cenie 520 euro możecie w tym momencie kupić zestaw pamięci Thermaltake WaterRam RGB, który składa się z 4 modułów po 8 GB każdy (w sumie 32 GB) o taktowaniu 3600 MHz. Do sprzedaży trafiły też wersję o łącznej pojemności 16 GB, a także warianty o niższym taktowaniu, np. 3200 MHz.

Thermaltake WaterRam RGB pamięci chłodzone cieczą

Zobacz: Ceny pamięci RAM mogą spaść w tym roku nawet o 42 procent

Oczywiście są to pamięci dedykowane graczom, więc nie mogło też zabraknąć podświetlenia RGB LED. To współpracuje z najpopularniejszymi rozwiązaniami innych producentów, w tym: Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light czy też Razer Chroma. Same pamięci są objęte dożywotnią, a chłodzenie 2-letnią gwarancją.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE