Strona głównaWiadomościHardwareTo może być zaskoczenie. Jutro AMD powie o procesorach Zen 2?

To może być zaskoczenie. Jutro AMD powie o procesorach Zen 2?

Jutro odbywa się kolejne wydarzenie z serii AMD Next Horizon. Zazwyczaj firma z czerwonym logo prezentuje na nich nowe produkty. Najczęściej dzieje się to za zamkniętymi drzwiami i jest przeznaczone tylko dla konkretnych oczu. Tym razem będzie inaczej? 

AMD Next Horizon 7, bo właśnie tak nazywa się jutrzejsza konferencja, odbędzie się w San Francisco. Lisa Su – prezes firmy – zapowiedziała, że zobaczymy na niej nowe rozwiązania dla serwerów i centrów danych. Największą premierą małą być procesory AMD EPYC Rome oraz karty graficzne Radeon Instinct z układem Vega. W obu przypadkach mówimy o urządzeniach produkowanych z wykorzystaniem litografii 7 nm (stąd siódemka w nazwie konferencji).

Zobacz także: AMD ogłasza wyniki finansowe i traci prawie 1/3 wartości

Chociaż od początku mówiło się, że na konferencji nie pojawią się żadne produkty “dla ludzi”, to najnowsze plotki sugerują, że AMD może wspomnieć coś o procesorach AMD Zen 2. W końcu one też mają być produkowane w procesie technologicznym 7 nm. Nie należy spodziewać się wielkiej prezentacji. Prędzej krótkiej wzmianki. Może to nic wielkiego, ale fani Czerwonych na pewno pilnie śledzą wszystkie doniesienia.

Pamiętajcie jednak, że to tylko plotki. W mojej ocenie raczej mało prawdopodobne. Konferencja od początku miała być o rozwiązaniach serwerowych i dla centrów danych i nie sądzę, aby miało się to zmienić. Jednak informuję, bo – kto wie – może nie mam racji. Nie liczyłbym też na żadne informacje na temat karty AMD Radeon RX 590.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię