Strona głównaWiadomościOprogramowanieTumblr sprzedany ponad 360 razy taniej niż zapłacił za niego Verizon

Tumblr sprzedany ponad 360 razy taniej niż zapłacił za niego Verizon

Verizon postanowił pozbyć się jednego z problemów jakim okazał się dla niego Tumbl. Wartość platformy w ostatnich latach leciała ostro w dół. Nowym właścicielem jest Automattic Inc., właściciel WordPress.com. Kwota transakcji nie przekroczyła 3 milionów dolarów.

Platforma Tumblr została wykupiona sześć lat temu przez Yahoo! za 1,1 miliarda dolarów. Z kolei Yahoo! zostało przejęte przez Verizon. Nowy właściciel postanowił pozbyć się nierentownego Tumbla, którego nowym właścicielem jest Automattic Inc. Dokładna kwota transakcji nie została ujawniona, mówi się że było to mniej niż 3 miliony dolarów. To oznacza, że wartość serwisu na przestrzeni kilku lat spadła ponad 360 razy.

Zobacz: Red Dead Redemption sprzedane już w 25 milionach kopii

Na razie nie wiadomo jakie plany względem niego ma nowy właściciel i czy zakup okaże się udany. Automattic jest również w posiadaniu WordPress.com. Tumbl przez ostatnie lata nie miał dobrej passy, w wyniku ataku hakerskiego z serwisu wyciekło ponad 65 mln haseł, do czego przyznał się dopiero po kilku latach. To sprawiło, że tracił on coraz bardziej na popularności. Wkrótce okaże się jakie plany ma nowy właściciel względem platformy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię