Strona głównaWiadomościTwitch pracuje nad stworzeniem bloków reklamowych niczym w telewizji

Twitch pracuje nad stworzeniem bloków reklamowych niczym w telewizji

Z reguły nie popieramy korzystania z AdBlocka (nasza strona również utrzymuje się z reklam), ale rozumiemy, że w niektórych przypadkach reklamy potrafią być bardzo denerwujące. Na przykład kiedy na Twitchu pojawia się reklama 3 razy głośniejsza niż sam stream.

Wygląda jednak na to, że już niedługo nie będzie sposobu, by ominąć tego typu niespodzianki u ulubionych streamerów. Twitch planuje bowiem zmienić swoje podejście do reklam, dzięki czemu nie będą już “nakładką” na materiały streamowane przez ludzi, a integralną częścią danego streama. Tak więc żeby pozbyć się reklam, na przykład za pomocą wtyczki do przeglądarki, będziecie musieli… zablokować całego streama, co w oczywisty sposób mija się z celem.

Zobacz także: Twitch – serwis chwali się rekordowymi wynikami

Całą sytuację tłumaczy na poniższym filmie jeden z amerykańskich streamerów (uwaga, materiał zawiera sporą ilość niecenzuralnych wyrażeń – i w sumie ciężko się dziwić).

Oczywiście jest sposób, by ominąć wyświetlanie reklam i jest on całkiem legalny. Chodzi oczywiście o wykupienie jak największej ilości subskrypcji – wtedy reklamy na danym kanale całkowicie znikają. I to właśnie chce osiągnąć Twitch, wprowadzając swój nowy pomysł. Oby tylko nie skończyło się na tym, że niedługo stream będzie przerwą w bloku reklamowym, jak w dowcipie o pewnej popularnej stacji telewizyjnej.

Zobacz także: TwitchCon 2019 odbędzie się w Europie i to u naszych sąsiadów

Gdyby ten pomysł został wcielony w życie, zostaniecie na Twitch, czy przeniesiecie się na Youtube?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię