Strona głównaKonsoleUbisoft - Nasze gry na PS5 i Xbox Series X nie będą...

Ubisoft – Nasze gry na PS5 i Xbox Series X nie będą droższe. Przynajmniej w tym roku

Niedawno pojawiły się informacje, że gry na konsole nowej generacji będą znacznie droższe. W sprawie wypowiedział się Ubisoft, który zapewnia, że nie chce wyceniać swoich gier na 70 dolarów. Ile zatem zapłacimy?

Ubisoft zareagował na niedawne informacje o wzroście cen gier wydawanych na PS5 i Xbox Series X. Podstawowa wersja nowych produkcji miałby wzrosnąć z tradycyjnych 60 do 70 dolarów. Jednak deweloper poinformował, że planują oferować taką samą cenę gier jak obecnie. Przynajmniej w okresie premiery nowych konsol.

W przypadku gier świątecznych planujemy oferować taką samą cenę, jak na konsole poprzedniej generacji. Na tym teraz się skupiamy.

Ubisoft ma zaplanowanych kilka hitów w tym sezonie świątecznym. Będą to Watch Dogs: Legion, który pojawi się 29 października, Assassin’s Creed Valhalla – 17 listopada. Oba tytuły trafią również na PlayStation 5 i Xbox Series X, gdy te trafią już na półki sklepowe. Oba mają kosztować standardowe 60 dolarów.

Zobacz: Gry na PlayStation 5 i Xbox Series X zajmą więcej miejsca

Jednak kolejne gry to całkiem inna sprawa. Deweloper mówił tylko o okresie świątecznym. Kolejne premiery, czyli Far Cry 6, Gods & Monsters, Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine i inne mogą kosztować już więcej.

Yves Guillemot zapytany o ceny gier poinformował o braku podwyżki na gry „świąteczne”. Gdy został zapytany o plany co do kolejnych gier powtórzył, że nie zamierza zmieniać cen tegorocznych gier.

Zobacz: PlayStation Store Summer Sale zapowiedziane! Kiedy rusza?

Wydawca 2K Sports potwierdził, że NBA 2K21 na PS5 i XSX będą kosztować 70 dolarów w momencie premiery. Jest to pierwsza firma, która ogłosiła, podwyżkę cen gier na konsole nowej generacji. Szef Xbox – Phil Spencer powiedział, że niezależnie od ceny gier, gracze będą głosować za pomocą portfela. Jednak jeżeli inni wydawcy pójdą śladem 2K, to nie będzie wyjścia i będzie trzeba zapłacić więcej, albo czekać na promocje.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię