Strona głównaGryAktualnościW Fortnite pojawi się magiczny miecz. Excalibur?

W Fortnite pojawi się magiczny miecz. Excalibur?

W grze Fortnite pojawiało się już wiele dziwnych przedmiotów – sześcian Kevin, Rękawica Nieskończoności Thanosa czy ostatnio samoloty, które nie wszystkim przypadły do gustu. Kolejny na liście jest tajemniczy miecz. Czy to Excalibur?

Na pewno każdy z Was zna historię Króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu. W skrócie – młody król Artur wyciągnął z kamienia magiczny miecz i dzięki temu został królem. Jednak z czasem oręż został złamany. Wtedy król otrzymał od Pani Jeziora Excalibur – miecz, który miał być wieczny, a ten, kto go nosił, nie miał być narażony na żadne rany. Czemu o tym piszę? Bo podobny oręż ma się znaleźć w grze Fortnite.

Zobacz także: W Fortnite pojawił się przedmiot zrobiony przez fana gry

Póki co Epic Games pokazało broń na krótkiej zapowiedzi. Widać na niej, jak miecz zostaje wyciągnięty z kamienia. Gdyby trzymać się oryginalnej legendy, to nie byłby to Excalibur, bo ten trafił w ręce Króla Artura dopiero do zniszczeniu „miecza z kamienia”. Jednak legendy mają to do siebie, że z czasem ich wydźwięk ulega zmianie. Jestem pewien, że większość z Was myślałam, że to właśnie Excalibur był zatwierdzony w kamieniu.

 

Co ciekawe, zaprezentowany miecz jest bardzo podobny do broni występującej w innej grze Epic Games – Infinity Blade. Niestety, nic na to nie mówi o właściwościach oręża. Fani sugerują, że miecz może mieć specjalnie zdolności, np. odbijania kul. Druga teoria jest taka, że to zapowiedź specjalnego trybu, podobnego do tego z Thanosem w roli głównej. Czas pokaże, co tym razem twórcy przygotowali dla graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię