Strona główna Konsole Wiedźmin 3 może w końcu trafić na Nintendo Switch. Premiera jeszcze w...

Wiedźmin 3 może w końcu trafić na Nintendo Switch. Premiera jeszcze w tym roku?

Wiedźmin 3 cały czas nie jest dostępny na konsole Nintendo Switch. Z biznesowego punktu widzenia, to nie jest mądre posunięcie. Ale niedługo może się to zmienić.

Na stronach jednego z azjatyckich sklepów internetowych pojawiła się cała lista ofert Wiedźmina 3 na Nintendo Switch. Gra ma mieć premierą we wrześniu 2019 roku. Będzie to wersja Game od the Year, zawierająca wszystkie wydane do tej pory dodatki.

Zobacz: Wiedźmin 3 z Ray Tracingiem to graficzna perełka

Do tej informacji trzeba jednak podchodzić z pewnym dystansem. To nie jest pierwszy raz, kiedy pojawiają się plotki dotyczące premiery Wiedźmin na konsoli Nintendo.

Nie mniej jednak byłoby to mądre posunięcie ze strony CD Projekt RED. Wiedźmin 3 niezmiennie jest grą bardzo popularną, która cały czas jest kupowana przez graczy innych platform. Patrząc na stale rosnącą popularność Switcha, gra mogłaby przynosić jeszcze większe zyski. Trzeba jednak pamiętać, że to oczywiście wymaga stworzenia odpowiedniego portu oraz dodatkowo obniżenia jakości grafiki. A to zapewne jest czasochłonne. Geralt na Switchu na pewno nie będzie wyglądać tak dobrze jak w wersji na PC-ty, a dodatkowo trzeba zapewnić odpowiednią stabilność animacji.

Zobacz: Wiedźmin 3 – Niesamowite portrety głównych bohaterów, na których wyglądają jak żywi

Bardzo możliwe, że gra będzie działać na zasadzie streamingu i tylko w Azji. W podobny sposób w Japonii działa Assasins Creed: Odyssey, również na konsoli Nintendo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Avatar
orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE