Strona głównaWiadomościOprogramowanieSystem automatycznie zaktualizował mu się do Windowsa 10. Pozwał Microsoft

System automatycznie zaktualizował mu się do Windowsa 10. Pozwał Microsoft

Microsoft przez jakiś czas starał się niemal na siłę wciskać swoim użytkownikom Windowsa 10. Ciągłe powiadomienia o możliwości aktualizacji w skrajnych przypadkach przerodziły się niemal w przymus. Jeden Fin na tyle się zdenerwował, że postanowił pozwać amerykańską firmę.

Według obywatela Finlandii sprawa jest niezwykle prosta – komputer z systemem Windows 8.1 samoistnie i bez jego zgody zaktualizował się do Windowsa 10. I nie chodzi o sam fakt zmiany oprogramowania, ale o to, że przesiadka wygenerowała niepotrzebne koszty. Fin musiał, po aktualizacji, naprawiać system monitoringu obsługiwany przez komputer. O pomoc nawet poprosił pracowników Microsoftu, ale ich wskazówki na nic się nie zdały.

Zobacz: Windows 10 ma groźną lukę – Microsoft póki co nic z nią nie robi

Dlatego mężczyzna zażądał od Microsoftu 3 tys. euro odszkodowania. W sprawę zaangażowała się nawet specjalna fińska rada, która pomaga konsumentom w podobnych sporach. Organizacja zgodziła się z obywatelem co do zasadności odszkodowania, ale ich zdaniem kwota powinna być niższa i wynieść zaledwie 1,1 tys. euro.

Zobacz: Steam przestał działać na systemach Windows XP i Vista

Microsoft nie zaprzeczył, że komputer zaktualizował się automatycznie. Jednocześnie amerykańska firma przyznała, że zadaniem jej pracowników jest pomaganie w związku z ich własnymi produktami, a nie oprogramowaniem firm trzecich. Pomimo tego wspominana rada nakazała wypłatę odszkodowania w wysokości 1,1 tys. euro. Wyrok nie jest prawomocny, więc Microsoft nie musi się do niego stosować.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię