Strona głównaWiadomościHardwareWkrótce zadebiutuje nowy wariant karty graficznej GTX 1070

Wkrótce zadebiutuje nowy wariant karty graficznej GTX 1070

Ponad 2 lata po premierze karty graficznej GeForce GTX 1070 partnerzy Nvidii postanowili wprowadzić do niej lekkie zmiany i zaoferować użytkownikom nowy wariant. Patrząc na ostatnie poczynania, łatwo domyśleć się, o co chodzi.

W jaki sposób zmieni się GeForce GTX 1070? Dostanie nowe pamięci – GDDR5X. To do tej pory jedyna karta graficzna z układem GP104, która działała na kościach GDDR5. Nawet GeForce GTX 1060 doczekał się odświeżenia w postaci pamięci GDDR5X. Pierwsze firmy już zaczęły prezentowane nowe warianty karty graficznej.

Jako jedna z pierwszych nową wersję GeForce’a GTX 1070 zaprezentowała firma Zotac. Co ciekawe, specyfikacja niczym nie różni się od standardowej wersji. Pamięci nadal działają z prędkością 8 Gb/s, czyli taką samą, jak w normalnym GTX 1070. Różnica polega na to, że odświeżona wersja ma dużo większy potencjał OC. Osiągnięcie nawet 10 Gb/s nie powinno być dużym problemem.

Czemu Nvidia i jej partnerzy zdecydowali się na taki krok? Nie od dzisiaj wiadomo, że w magazynach zalega sporo układów z serii Pascal. Takie odświeżenie może być pomysłem na pozbycie się zalegających rdzeni graficznych. Z tego samego powodu cały czas nie doczekaliśmy się premiery tańszych RTX-ów, np. 2060. Nvidia najpierw musi pozbyć się poprzedniej generacji kart.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię