Strona głównaKonsolePlayStation Classic złamane! Na konsoli da się instalować inne gry

PlayStation Classic złamane! Na konsoli da się instalować inne gry

To była kwestia czasu. Użytkownicy PlayStation Classic bardzo szybko odkryli, jak dostać się do menu emulatora, więc nie trzeba było długo czekać na pierwsze informacje o złamaniu konsoli. Pierwsze osoby zainstalowały na Classic dodatkowe gry.

Okazuje się, że PlayStation Classic nie zostało najlepiej zabezpieczone. Pierwsze doniesienia wskazują, że Japończycy wykorzystali publiczny klucz do szyfrowania danych, więc pokonanie takiej przeszkody okazało się dziecinnie proste. Jeden z użytkowników Twittera na wideo zaprezentował, jak uruchamia na konsoli grę spoza przewidzianej przez Sony „dwudziestki”.

– Musiałem stworzyć i załadować obraz gry. Nie widzicie tego na wideo, ale ładuję go z pamięci USB. Aktualnie trzeba to robić ręcznie, ale oczywiście da się to zmienić. PlayStation Classic złamane. Koniec w wygłupami, trzeba wracać do pracy  – napisał użytkownik o pseudonimie @bakueikozo.

Prawdopodobnie w ciągu kilku dni sposób na złamanie konsoli stanie się powszechnie znany. Już widzę, jak w Internecie – niczym grzyby po deszczu – pojawiają się obrazy najpopularniejszych gier na PSX. Nie pochwalam takiego korzystania z urządzenia, ale w tym wypadku Sony chyba niespecjalnie zależało na odpowiednim zabezpieczeniu urządzenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceResetera
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię