Advertisement
Strona głównaKonsoleXbox Mercury – tak ma wyglądać ulepszony sklep konsoli

Xbox Mercury – tak ma wyglądać ulepszony sklep konsoli

Nie od dzisiaj wiadomo, że Microsoft szykuje się do odświeżenia sklepu Xboksa, częściowo z powodu zbliżającej się premiery Xbox Series X. Do sieci właśnie wyciekły zrzuty ekranu, które prezentują nowa wersję platformy i trzeba przyznać, że wyglądają one bardzo ciekawie.

Microsoft zamierza w najbliższym czasie odświeżyć wygląda Xbox Store. Na początku tego tygodnia pierwszy gracze, należący do programu Insider, dostali dostęp do nowej platformy. Prawdopodobnie nie mogli jej zaprezentować światu, ale nie przeszkodziło to jednemu z nich w opublikowaniu zrzutów ekranu. Xbox Mercury, bo taka jest kodowa nazwa projektu, prezentuje się bardzo dobrze, a przede wszystkim schludnie.

Tak ma wyglądać nowy Xbox Store?

Czy zrzuty ekranu są prawdziwe? Nie możemy mieć co do tego 100-procentowej pewności, ale dziennikarze serwisu WindowsCentral potwierdzili ich wiarygodność. Nowy sklep ma się pojawić nie tylko na konsoli nowej generacji, czyli Xbox Series X, ale także na One oraz PC-tach. Amerykanom zależy, aby na wszystkich platformach do grania Store prezentował się spójnie i tak samo. Jest to o tyle ważne, że cały czas rośnie biblioteka gier i aplikacji, więc łatwy i intuicyjny dostęp do nich jest szalenie kluczowy.

Patrząc na opublikowane zrzuty ekranu widać, że grafikom i specjalistom od UX zależało na jak najlepszym uporządkowaniu sklepu. Wszystko zgodne jest z najnowszymi trendami. Xbox Store jest prosty, czytelny i miejscach wręcz ascetyczny. Microsoft, o ile jest to ostateczna wersja, zdecydował się też na minimalistyczną kolorystykę, co zdecydowanie trafia w moje osobiste gusta. Design ma być też przystosowany do telewizorów 4K Ultra HD. Warto zauważyć, że na zdjęciach widzimy sklep w wersji na PC, ale – jak już wspominałem wcześniej – tak samo ma się prezentować na konsolach.

Kiedy?

Kiedy Xbox Mercury trafi do wszystkich użytkowników? Tego póki co nie wiemy oficjalnie. Możemy jedynie domniemywać, że odświeżona wersja sklepu zadebiutuje razem z konsolą Xbox Series X. Ta ma trafić na sklepowe półki w okresie świątecznym, czyli prawdopodobnie pod koniec listopada.

[Aktualizacja] Pojawiło się również wideo, które prezentuje Xbox Mercury w akcji:

Aktualne ceny Xbox One:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię