Strona głównaKonsoleXbox Scarlett bez kamery 4K. Microsoft zaprzecza plotkom

Xbox Scarlett bez kamery 4K. Microsoft zaprzecza plotkom

Od kilku dni w Internecie krąży informacja, według której Xbox Scarlett będzie wyposażony w kamerę 4K w zestawie, która pozwoli na streamowanie na platformie Mixer. Microsoft wszystkiemu zaprzeczył.

O kamerze jako pierwszy powiedział tajemniczy informator serwisu Gizmodo. Według niego konsole kolejnej generacji będą największych skokiem jakościowym i wydajnościowym w historii. Przyznał, że obie będą obsługiwać ray tracing, chociaż wsparcie będzie realizowane na różne sposoby. Na koniec dodał, że Xbox Scarlett będzie wyposażony w kamerę 4K Ultra HD z zaledwie 2 ms opóźnienia, która pozwoli na streamowanie na platformie Mixer. W ten sposób Microsoft chciał zwiększyć popularność swojej usługi i przywiązać użytkowników do swojego ekosystemu.

Ale to były tylko plotki. Firma Microsoft zdementowała te doniesienia. Rzecznik prasowy amerykańskiej firmy powiedział, że w tym momencie nie opracowują żadnej kamery, która miałaby być przeznaczona na konsole kolejnej generacji. Nic tego typu nie zostało też dostarczone deweloperom gier. Zatem streamowanie z kamerą prawdopodobnie nadal będzie wymagać komputera i odpowiednich akcesoriów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię