Strona głównaKonsolePlayStation 5 i Xbox Scarlett największym skokiem jakościowym w historii konsol

PlayStation 5 i Xbox Scarlett największym skokiem jakościowym w historii konsol

Wygląda na to, że zarówno PlayStation 5, jak i Xbox Scarlett będą obsługiwać technikę ray tracingu. Ale czy w taki sam sposób? Raczej nie. Poza tym mają być największym przeskokiem jakościowym i wydajnościowym w historii konsol.

Teoretycznie PlayStation 5 i Xbox Scarlett nie powinny się od siebie znacząco różnić. Raczej nie będą identyczne, ale w obu przypadkach mówimy o konsolach z procesorem AMD Zen 2, kartą graficzną AMD Navi oraz szybkim dyskiem SSD. Już samo to sprawia, że podobieństwo jest ogromne. Jednak pomimo tego w obu konsolach technika śledzenia promieni ma być realizowana w inny sposób. Tak przynajmniej twierdzi tajemniczy informator. Czy nie będzie to problemem dla deweloperów gier wieloplatformowych?

Ta sama osoba powiedziała, że obie konsole będą miały kamerę w zestawie, ale w przypadku Xboxa Scarlett będzie ona lepsza. Już wczoraj pisaliśmy o tym, że ma ona oferować rozdzielczość 4K i zaledwie 2 ms opóźnienia, co będzie niezauważalne dla ludzkiego oka. Informator przyznał również, że nowa generacja konsol będzie największym przeskokiem jakościowym i wydajnościowych w historii. Jeszcze nigdy nie była tak duża różnica między kolejnymi urządzeniami. Poza tym PS5 ma mieć inteligentnego asystenta głosowego, który ma nawet pomagać w trudniejszych momentach w grach.

PlayStation 5 i Xbox Scarlett mają zadebiutować w przyszłym roku, prawdopodobnie chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia. Jednak póki co data nie została oficjalnie podana.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię