Strona głównaKonsoleNazwa nowej konsoli Microsoftu będzie odzwierciedlać jej możliwości

Nazwa nowej konsoli Microsoftu będzie odzwierciedlać jej możliwości

Tak na dobrą sprawę, to wciąż nie wiemy jak będzie nazywać się nowa konsola Microsoftu. Xbox Scarlett, a w sumie to Project Scarlett to tylko nazwa kodowa i nie musi być tym, co finalnie zobaczymy w reklamach i sklepach. Szef Xboksa zapewnia, że nazwa będzie odzwierciedlać możliwości urządzenia.

W przypadku PlayStation sprawa jest prosta. Każda kolejna wersja konsoli otrzymuje następny w kolejce numerek. Ostatnie było PlayStation 4, więc następne urządzenie Japończyków to PlayStation 5. Po nim przyjdzie prawdopodobnie PlayStation 6 i tak dalej. Xbox mocno utrudnił sobie sprawę. W końcu mieliśmy konsole Xbox, Xbox 360 oraz Xbox One. Jak będzie nazywać się kolejna?

Zobacz: Phil Spencer ma już w pełni działającego Xbox Scarlett w swoim domu

Zapytany został o to Phil Spencer, czyli szef działu Xbox w Microsofcie. Jego zdaniem poprzednie nazwy konsol wcale nie utrudniają im sprawy.

– Nasze nazwy dotyczą tego, co dane urządzenie może. W przypadku Xbox 360 chodziło o doświadczenie rozrywki dookoła konsoli, która był w centrum tego doświadczenia. W przypadku Xbox One mówiliśmy o urządzeniu „wszystko w jednym”. Te nazwy były powiązane z celem danej konsoli. Dlatego nie musimy niczego kontynuować pod kątem nazewnictwa, bo poprzedniej konsole to osobne byty – powiedział Phil Spencer.

Zatem wiemy, że nazwa nowej konsoli Microsoftu będzie w jakiś sposób odzwierciedlać jej możliwości. Jeśli macie jakieś typy, to piszcie w komentarzach. Może będzie to np. Xbox Cloud, który współpracować będzie z usługą xCloud? Możliwości są ogromne.

Zobacz: Microsoft wciąż planuje dwie wersje konsoli Xbox Scarlett?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię