Advertisement
Strona głównaKonsoleXbox Series X – znamy prawdopodobną cenę

Xbox Series X – znamy prawdopodobną cenę

Ceny konsol nowej generacji to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Pojawiały się na ten temat różne spekulacje. Mówiło się o kwotach od 399 do nawet 699 dolarów/euro. Najnowsze informacje sugerują, że nie powinno być źle.

Według najnowszych plotek, podanych przed hiszpańskiego dziennikarza z podcastu DRM Juegos, konsola Xbox Series X ma kosztować 499 dolarów w Stanach Zjednoczonych oraz 499 euro w Europie. Aktualny kurs europejskiej waluty to około 4,3 zł (lekko zawyżając), więc dawałoby to kwotę około 2145,7 zł. Dodając do tego podatki i inne opłaty prawdopodobnie moglibyśmy liczyć na cenę rzędu 2299-2499 zł. Całkiem nieźle, jak na całkowicie nowe urządzenie do grania, które dopiero debiutowałoby na rynku.

Microsoft nie zamierza przy premierze popełniać tego samego błędu, co w przypadku Xbox One. Aktualna konsola była w dniu premiery słabsza od PlayStation 4 i droższa. Winny był między innymi Kinect, który początkowo był dodawany do każdego zestawu. Tym razem Amerykanie zamierzają postawić na wydajność. Już od kilku tygodni docierają do nas informacje, według których Xbox Series X będzie wydajniejszy od PlayStation 5.

Xbox Series X ma zadebiutować na rynku w okresie świątecznym. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych miesięcy poznamy dokładną datę, pierwszy gry na konsolę oraz oficjalną cenę. Jest spora szansa, że stanie się to na targach E3 2020 w Las Vegas, które odbywają się w czerwcu. Wtedy też Microsoft może ujawnić tańszą wersję urządzenia, czyli Xbox Series S.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKitGuru
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię