Strona głównaKonsoleAMD przyznaje – na konferencji użyliśmy nieprawdziwych zdjęć Xbox Series X

AMD przyznaje – na konferencji użyliśmy nieprawdziwych zdjęć Xbox Series X

To nietypowej sytuacji doszło na konferencji AMD w trakcie targów CES 2020 w Las Vegas. Rzecznik prasowy firmy przyznał, że w jej trakcie użyto nieprawdziwych zdjęć konsoli Xbox Series X, które nie pochodzą od Microsoftu.

W trakcie konferencji AMD mogliśmy zobaczyć konsolę Xbox Series X w nowej odsłonie. Na pokazanych przez Czerwonych zdjęciach widać było między innymi cały zestaw dostępnych złączy, w tym aż dwa wyjścia HDMI czy też port USB, umieszczony z przodu obudowy. Rzecz w tym, że nie było to prawdziwe zdjęcia. Zamiast tego użyto fałszywych renderów.

Sytuacja wyszła na jaw po zakończeniu konferencji. Rzecznik prasowy Microsoftu przyznał w rozmowie z serwisem The Verge, że popełniono straszny błąd. Nowe zdjęcia nie pochodziły od Microsoftu. Zamiast tego użyto renderów z serwisu Turbosquid, a tym samym nieoficjalnych i prawdopodobnie nieprawdziwych. Zostały one stworzone przez jakiegoś grafika komputerowego. Nie ma żadnej pewności, że Xbox Series X będzie wyglądać dokładnie tak i będzie wyposażony właśnie w taki zestaw portów. Nawet najlepszym zdarzają się tego typu wpadki. Jestem przekonany, że ktoś mógł w nocy stracić pracę.

Xbox Series X fake
AMD przyznało, że to nie są prawdziwe zdjęcia Xbox Series X

Xbox Series X zadebiutuje przed świętami Bożego Narodzenia. Konsola ma być wydajniejsza od największego konkurenta, czyli PlayStation 5. Phil Spencer – szef Xboxa – zaprezentował też jej układ SoC, na którym widać charakterystyczny napis „8K”.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceThe Verge
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię