Advertisement
Strona głównaKonsolePhil Spencer pokazał układ SoC konsoli Xbox Series X

Phil Spencer pokazał układ SoC konsoli Xbox Series X

Tradycji stało się zadość. Tak samo, jak wcześniej szef Xboxa pokazał układ z Xbox One X, tak teraz zaprezentował światu SoC (System-on-Chip) nadchodzącej konsoli Xbox Series X. Wszystko to działo się na godzinę przed rozpoczęciem konferencji AMD.

Jeśli dokładnie śledzicie wszystkie doniesienia na temat konsol Microsoftu, to pewnie pamiętacie jak Phil Spencer pokazał światu serce Xbox One X. Teraz sytuacja się powtórzyła i szef działu konsolowego Microsoftu zaprezentował układ SoC Xbox Series X.

Zobacz: Digital Foundry potwierdza, że PS5 będzie znacznie słabsza od nowego Xboxa

Na temat układu niewiele można napisać. Widać na nim charakterystyczne „8K”, ale to akurat żadne zaskoczenie. Microsoft zapowiadał, że konsola będzie obsługiwać taką rozdzielczość. Co więcej twórcy gier mają otrzymać możliwość skalowania lub wybierania rozdzielczości w swoich grach. 8K należy spodziewać się w prostszych, mniej wymagających produkcjach. Dla tytułów AAA zarezerwowane będzie raczej 4K.

Xbox Series X SoC

Zobacz: Microsoft szykuje nowy, wielki tytuł AAAA dla Xbox Series X?

Phil Spencer pokazał serce Xbox Series X na godzinę przed prezentacją AMD. Wiele osób spodziewało się, że na konferencji czerwonych poznamy nowe informacje na temat konsoli. Teraz już wiemy, że do tego nie doszło. Co więcej, AMD pokazało fałszywe zdjęcia Xbox Series X.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię