Strona głównaKonsoleXbox Series X – najważniejsza jest liczba wyświetlanych klatek na sekundę

Xbox Series X – najważniejsza jest liczba wyświetlanych klatek na sekundę

Konsole obecnej generacji już na starcie rozczarowały pod wieloma względami. Na dość długiej liście na pewno znajdowała się liczba wyświetlanych klatek na sekundę. Tego samego błędu nie mają popełnić Xbox Series X i PlayStation 5. Phil Spencer nas o tym zapewnił.

W niedawnym wywiadzie Philp Spencer – szef Xboxa – został zapytany zarówno o obecną, jak i kolejną generację konsol. W odpowiedzi przyznał on, że celem Microsoftu jest to, aby gry były odczuwane tak dobrze, jak dobrze wyglądają. Dlatego stawia płynność nad realizmem.

– Myślę, że doszliśmy do moment, w którym gry na Xbox One X wyglądają niesamowicie, ale zawsze jest praca do wykonania, dzięki której może być jeszcze lepiej. Chciałbym aby gry były odczuwane tak dobrze, jak dobrze wyglądają. Nie mamy tego w aktualnej generacji, głównie dlatego, że CPU jest zbyt słabe w porównaniu do GPU i nie da się osiągnąć odpowiedniej liczby klatek na sekundę i pewnego rodzaju regularności czy też odświeżania i innych rzeczy, które chcemy osiągnąć – powiedział Phil Spencer, szef Xboxa.

Zobacz: Jednak to PlayStation 5 będzie mocniejsze od Xbox Series X?

Takie informacje zdecydowanie cieszą. Jestem przekonany, że wielu graczy stawia większą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę nad wysokimi rozdzielczościami. Jeśli Xbox Series X zapewni i jedno, i drugie, to będzie idealnie. W przypadku konsol 60 fps-ów to poziom całkowicie wystarczający.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKitGuru
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię