Advertisement
Strona głównaKonsoleJednak to PlayStation 5 będzie mocniejsze od Xbox Series X?

Jednak to PlayStation 5 będzie mocniejsze od Xbox Series X?

Zanim będziemy mogli przetestować obie konsole nowej generacji pojawi się jeszcze wiele przepychanek na temat tego, która z nich będzie lepsza i bardziej wydajna. Według najnowszego przecieku, przekazanego przez znanego informatora z branży, to PlayStation 5 będzie górowało nad Xbox Series X.

Informację na ten temat opublikował informator kryjący się pod pseudonimem Tidux, który na swoim koncie ma już kilka ciekawych i sprawdzonych przecieków. Według posiadanych przez niego informacji PlayStation 5 będzie bardziej wydajne niż konsola Microsoftu.

Zobacz: PlayStation 5 zostało zarejestrowane w Europie. Kiedy prezentacja?

Tidux podkreślił, że w przypadku obu konsol procesory będą porównywalne. Z kolei układ graficzny w Xbox Series X będzie dysponował mocą obliczeniową większą o 1 TFLOPS w porównaniu do konsoli Japończyków. PS5 będzie za to wyposażone w RAM o większej przepustowości oraz większy i szybszy dysk SSD. Tidux zapewnia, że wnioski wyciągnięte są na podstawie ostatecznej konfiguracji jednostek deweloperskich PlayStation 5.

Zobacz: Xbox Series X – Phil Spencer spotkał się z japońskimi deweloperami w sprawie E3…

A jak będzie w rzeczywistości? Żeby poznać ostateczną odpowiedź musimy poczekać i porównać obie konsole w bezpośrednim starciu. Użytkownicy i tak powinni odczuć sporą różnicę dzięki wymianie dysków HDD na SSD. A która z konsol będzie lepiej obsługiwała gry? Zobaczymy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię