Strona głównaKonsoleXbox: funkcja streamowania gier na PC i iOS pojawi się lada dzień

Xbox: funkcja streamowania gier na PC i iOS pojawi się lada dzień

Póki co streamowaniem gier z konsoli Xbox mogą się cieszyć jedynie posiadacze Androida. Jednak wkrótce funkcja ta powinna zagościć też na PC i iOS.

Microsoft ciągle pracuje nad uruchomieniem usługi streamingu gier z Xbox dla PC i iOS. Opcja taka może pojawić się wcześniej niż się wszystkim wydaje. Firma zaprezentowała wideo, w którym o planach wypowiada się wice-szef, Kevin LaChapelle. Zdradza on pewną sugestię, którą ciężko nazwać subtelną.

Zobacz: Razer Kishi i xCloud – największe hity Xboxa na ekranie waszego telefonu

Wideo ma formę przeglądu na temat funkcji Xbox xCloud, więc jego znaczna część to powtórzenie tego co już wiemy. Pod koniec pojawia się jednak pytanie o streaming na iOS, po którym pojawia się odpowiedź od LaChapelle’a:

“O tak, już ogłosiliśmy, że taka możliwość pojawi się na PC i iOS. Nie podam konkretnych dat, ale to już całkiem niedługo.”

Gdyby komuś było mało – Kevin dosłownie, znacząco mruga przed kamerą. Sami zobaczcie:

Oczywiście “to już niedługo” może oznaczać wiele terminów, od kilku dni do tygodni. A “początek 2021” to nadal dość szerokie okienko, w które można wsadzić taką datę. Ale mimo wszystko ciężko tę zapowiedź odebrać inaczej niż jako coś, co kryje się tuż za rogiem.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamespot
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię