Strona głównaGryA może zamiast PlayStation Classic lepiej poczekać na PC Classic?

A może zamiast PlayStation Classic lepiej poczekać na PC Classic?

W ostatnim czasie producenci konsol zaczęli wypuszczać na rynek swoje odświeżone wersje starych konsol oraz komputerów w wersji Classic lub Mini. Mają one przypominać graczom najlepsze gry z danej platformy. W tej formie mieliśmy już okazję zobaczyć NES Classic, SNES Classic, a niedługo na półki trafią również N64 Classic i PlayStation Classic. Wśród tego nostalgicznego sprzętu nie mogło zabraknąć PC Classic.

PC Classic to miniaturowa konsola do gier, wyglądająca jak stary komputer z kremową obudową, której przydałoby się trochę kremu do utleniania włosów i lampa UV. Sprzęt pozwoli nam na uruchomienie klasycznych gier znanych z DOS. W zestawie z urządzeniem znajdziemy również joystick.

Zobacz także: PlayStation Classic korzysta ze znanego emulatora open source

Produkcja sprzętu ma zostać sfinansowana dzięki zbiórce crowdfundingowej, która rozpocznie się pod koniec listopada lub na początku grudnia. Twórca konsoli chce, aby trafiła do sprzedaży późną wiosną lub wczesnym latem 2019.

Poniżej możecie obejrzeć materiał prezentujący PC Classic:

PC Classic będzie wyposażony w co najmniej 30 gier, z których większość będzie można kupić również osobno. Na chwilę obecną nie jest znana lista tytułów. Producent zapewnia, że będą to hity, jakie powstały pomiędzy 1980 a 1999 rokiem. Ten miniaturowy PC będzie można obsługiwać zarówno przy pomocy joysticka oraz klawiatury i myszy. Sugerowana cena zestawu to 99 dolarów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię