Strona głównaWiadomościHardwareMasz laptop Lenovo? Lepiej nie instaluj najnowszej aktualizacji IE

Masz laptop Lenovo? Lepiej nie instaluj najnowszej aktualizacji IE

Microsoft ma na swoim koncie różne wpadki i nieprzemyślane decyzje. Wystarczy wspomnieć chociażby ostatnie perturbacje z aktualizacją Windowsa. Teraz do długiej listy możemy dopisać jeszcze psucie laptopów Lenovo przy pomocy niewielkiej aktualizacji Internet Explorera.

Jak to możliwe, że mała aktualizacja do Internet Explorera może sprawić, że niektóre laptopy Lenovo przestają się uruchamiać? Też tego nie wiem. Faktem jest natomiast, że taka sytuacja ma miejsce i z pewnością nie jest miłym doświadczeniem dla posiadaczy tych konkretnych sprzętów.

Zobacz także: Microsoft testuje mnóstwo nowości w Windows 10. Oficjalna premiera – na wiosnę

Winowajcą jest aktualizacja KB44832229, przez którą niektóre laptopy Lenovo z mniej niż 8 GB pamięci RAM przestają się uruchamiać. Zostało to oficjalnie potwierdzone przez Microsoft. Przyczyny nie są znane, ale Gigant z Redmond już zapowiedział łatkę do łatki. Póki co firma zaleca, jeśli problem występuje, wejść do menu UEFI i wyłączyć opcję Secure Boot. To powinno tymczasowo pomóc.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

  1. Niestety czasem się zdarza coś nie tak, ale wtedy najszybsze rozwiązanie to zwrócenie się do serwisu lenovo. od tego są 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię