Strona głównaWiadomościHardwareKarty graficzne AMD Navi zadebiutują dopiero pod koniec roku

Karty graficzne AMD Navi zadebiutują dopiero pod koniec roku

AMD Radeon VII nie okazał się pogromcą Turingów. Chociaż karta miała być szybsza od RTX-a 2080, to w wielu grach bliżej jej do RTX-a 2070. Dlatego wiele osób czeka na premierę kolejnej generacji o nazwie Navi. Na tę przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Lisa Su – prezes AMD – zapowiadała, że karty graficzne z architekturą Navi zadebiutują w 2019 roku. Ciągle nie możemy mieć co do tego 100-procentowej pewności, ale wygląda na to, że tak rzeczywiście będzie. Niestety, na tym dobre informacje się kończą. Francuska redakcja Cowcotland poinformowała, że premiera została zaplanowana na czwarty kwartał 2019 roku i to tylko pod warunkiem, że wszystko pójdzie zgodnie z planem Czerwonych.

Zobacz: AMD szykuje tylko 5 tys. Radeonów VII. Będzie tracić na każdej z nich

O co konkretnie chodzi? Możemy się domyślać, że o litografię 7 nm, która chociaż technologicznie jest ogromnym krokiem naprzód, to – jak każda nowość – przynosi spore problemy. W tym przypadku największym jest uzysk z produkcji. Biorąc pod uwagę dostępność Radeonów VII (kilkadziesiąt sztuk na kraj) możemy domniemywać, że póki co AMD ma z tym spory kłopot. Czy jest szansa, aby w kilka miesięcy znacząco poprawić ten parametr? Prawdopodobnie tak, ale nie byłbym wielkim optymistą.

Spodziewam się, że jeśli Navi zadebiutuje w czwartym kwartale 2019 roku, to znowu dostępność, przynajmniej na początku, będzie mocno ograniczona. Podobnie było z Vegą i jest teraz z Radeonami VII. I to właśnie jest największy problem AMD.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. Nikt nigdzie nie napisał, że ta karta miała być szybsza od RTX 2080. Sama Lisa powiedziała że w jednych grach wygra z 2080 w innych przegra i faktycznie tak jest.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię