Strona główna Mobile Aktualności Gamingowy smartfon Asus ROG Phone 2 wymiata w benchmarkach

Gamingowy smartfon Asus ROG Phone 2 wymiata w benchmarkach

Asus wkrótce wprowadzi do sprzedaży nową wersję gamingowego smartfona Asus ROG Phone 2. Będzie to pierwszy telefon wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Właśnie wyciekły jego pierwsze testy i trzeba przyznać, że „wymiata”.

Sercem telefonu Asus ROG Phone 2 będzie układ Qualcomm Snapdragon 855 Plus. To nieco ulepszona wersja najmocniejszego w tym momencie Snapdragona 855, przy czym przez słowo „ulepszona” mam na myśli wyższe taktowanie procesora i GPU. To powinno przełożyć się na wyższą wydajność i lepsze rezultaty w popularnych benchmarkach. Najnowszy wyciek z bazy GeekBench to potwierdza.

Zobacz: Agent Smith zainfekował 25 milionów urządzeń z systemem Android

Normalnie Qualcomm Snapdragon 855 uzyskuje w teście wielordzeniowy około 10 tysięcy punktów. Oczywiście zależy do od danego modelu, ale poziom 11 tys. punktów jest niezwykle rzadki. Tymczasem Asus ROG Phone 2 uzyskuje go bez większego problemu, co tylko potwierdza, że będzie to niezwykle wydajne urządzenie. Warto też odnotować, że w teście jednego rdzenia udało mu się uzyskać wynik 3616 punktów.

Według programu telefon ma 12 GB pamięci RAM i procesor taktowany zegarem 1,78 GHz. Nie oznacza to, że jest to końcowa specyfikacja. Prawdopodobnie Asus będzie w stanie wycisnąć z urządzenia jeszcze coś dodatkowego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewccftech
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE