Strona głównaGryAktualnościBlizzard pracuje nad cross-play w Overwatch - konsolowcy dostaną srogie baty

Blizzard pracuje nad cross-play w Overwatch – konsolowcy dostaną srogie baty

Blizzard może poszczycić się silną społecznością graczy skupionych wokół Overwatch, zarówno na PC jak i na konsolach. Biorąc pod uwagę podejście innych gier jak np. Fortnite Battle Royale do rozgrywek cross-play wydaje się, że naturalną koleją rzeczy jest udostępnienie międzyplatformowych rozgrywek również w Overwatch. Według Jeffa Kaplana jest to coś, co zespół uważa za bardzo ekscytujące.

Podczas BlizzCon 2018 Kaplan powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co dzieje się w takich grach jak Fortnite czy Rocket League, które umożliwiają rozgrywkę pomiędzy platformami. Ciągle rozmawiamy o tym z Microsoft i Sony, aby ocenić ich nastawienie do tematu. Dla nas jest to bardzo ekscytujące.

Zobacz także: Diablo 4 powstaje – Blizzard gasi ogień i uspokaja graczy

Kaplan zapytany wprost czy Overwatch otrzyma wsparcie cross-play odpowiedział, że w ekipie jest zainteresowanie tematem.

Po czym dodał:

Zdecydowanie rozmawiamy o rzeczach, które nas interesują.

Możemy przypuszczać, że jest to tylko kwestia czasu, aż Blizzard wprowadzi cross-play w Overwatch. Pozostanie w tej sytuacji rozwiązanie problemu balansu rozgrywki podczas gry kontrolery vs klawiatury. Bez odpowiednich rozwiązań gracze konsolowi dostaną srogie baty od graczy PC. Zastanawianie się nad tym powinniśmy jednak zostawić w rękach Blizzard. Chociaż z drugiej strony jak ma być tak jak z nowym Diablo, to można już zacząć się martwić ;P.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię