Strona głównaKonsoleCandy Crush w 2018 roku zarobiło więcej niż Fortnite i Pokemon GO!

Candy Crush w 2018 roku zarobiło więcej niż Fortnite i Pokemon GO!

Jeżeli wydawało Wam się, że Fortnite jest darmową grą mobilną, która przynosi twórcom największe dochody to mieliście rację. Wydawało Wam się. Okazuje się, że cukierkowe łamigłówki przynoszą zdecydowanie lepsze przychody dla Activision niż Fortnite dla Epic Games.

Według szacunków Sensor Tower seria Candy Crush zakończyła poprzedni rok z zyskami na poziomie 1,5 miliarda dolarów. Co ciekawe 63% tej kwoty pochodziło z leciwej już Candy Crush Saga, co daje kwotę 945 milionów dolarów. Jest to łączna wartość pochodząca z wydań na Android i iOS. Candy Crush odnotowało 6,5% wzrost przychodów w porównaniu z 2017 rokiem.

Zobacz: Ninja ujawnił ile zarobił grając w Fortnite w 2018 roku

Wyniki te są lepsze od wielu innych popularnych gier mobilnych takich jak Fortnite czy Pokemon Go. Pokemony zarobiły blisko 800 milionów dolarów. Z kolei Fortnite w wersji na iOS zarobił ponad 500 milionów dolarów. Dla wersji Android nie ma oficjlanych danych, więc trudno to ocenić. Zakładając jednak, że wersja Android radzi sobie lepiej niż iOS to i tak nadal będzie brakowało kilkuset milionów do Candy Crush. Owszem jeżeli do tego dodamy jeszcze przychody z wersji na PC i konsole to zarobek Fortnite powinien przekraczać dwa miliardy, ale tu rozpatrujemy tylko mobilne wersje.

Po raz kolejny mamy potwierdzenie, że najdroższe są darmowe gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię