Strona głównaGryAktualnościCyberpunk 2077 zgłoszone do klasyfikacji wiekowej. Gra wygląda coraz lepiej

Cyberpunk 2077 zgłoszone do klasyfikacji wiekowej. Gra wygląda coraz lepiej

Adam Badowski – szef studia CD Projekt RED – poinformował za pośrednictwem Twittera, że Cyberpunk 2077 zostało zgłoszone do organizacji zajmujących się klasyfikacją wiekową gier. Jednocześnie przyznał, że z każdym dniem produkcja wygląda coraz lepiej.

Otrzymanie odpowiedniej klasyfikacji wiekowej dla każdej z wydawanych gier to całkowicie standardowa procedura. Każda produkcja musi przejść przez proces oceny, aby w ogóle mogła zostać wydana na danym rynku. Niestety, nie ma jednej organizacji, która zajmowałaby się tym na całym świecie. W Europie działa PEGI, ale już w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie to zadanie dla ESRB. Dlatego deweloperzy zmuszeni się do złożenia kilku wniosków, jeśli ich gra ma być dostępna na całym świecie.

To właśnie zrobiło CD Projekt RED, jak poinformował na swoim Twitterze szef studia – Adam Badowski. Cyberpunk 2077 został zgłoszony do PEGI, ESRB oraz innych organizacji tego typu i w tym momencie gra czeka na klasyfikacje wiekowe. Jednocześnie Badowski przyznał, że z każdym dniem produkcja wygląda coraz lepiej.

– Zgłosiliśmy Cyberpunk 2077 to agencji zajmujących się klasyfikacją wiekową na całym świecie (PEGI, ESRB itp.). Gdy czekamy na oceny, zajmujemy się szlifowaniem technicznych aspektów produkcji i testami. Gra z każdym mijającym dniem wygląda coraz lepiej – napisał Adam Badowski na swoim Twitterze.

To prawdopodobnie oznacza, że nie ma mowy o kolejnym opóźnieniu premiery. Cyberpunk 2077 powinno zadebiutować 17 września 2020 roku w wersji na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Google Stadia. Gra prawdopodobnie nie zostanie po raz kolejny pokazana na E3 2020, ponieważ impreza na zostać odwołana.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię