Strona głównaEsportFaker przekazał 25 tys. dolarów na walkę z koronawirusem

Faker przekazał 25 tys. dolarów na walkę z koronawirusem

Gwiazda League of Legends – Lee ‘Faker’ Sang-hyeok – przekazał 25 tys. dolarów na wsparcie walki z koronawirusem. To jeden z wielu esportowców, którzy zdecydowali się na podobny krok.

Esport, podobnie jak wszystkie branże, również oberwał z powodu pandemii koronawirusa. Intel Extreme Masters 2020 odbyło się bez udziału publiczności. Mid Season Invitational zostało przełożone z maja na lipiec 2020 roku. Finały jesiennego splitu LEC odbędą się w studiu w Berlinie zamiast w Budapeszcie, a rozgrywki LPL w ogóle zostały odwołane. A to tylko kilka przykładów. Odwołano też rozgrywki w FIFĘ czy nawet Overwatcha.

Nic zatem dziwnego, że esportowcy również postanowili zaangażować się w walkę z pandemią. Jednym z nich jest Lee ‘Faker’ Sang-hyeok – legendarny wręcz gracz League of Legends i trzykrotny mistrz świata. Midlaner SKT T1 przekazał 30 mln koreańskich wonów na walkę z wirusem. To równowartość 25 tys. dolarów. Darowizna została przekazana organizacji non-profit o nazwie Community Chest of Korea.

– Czułem się zdruzgotany z powody tych, którzy pracują dzień i nocy, aby zwalczyć COVID-19. Naprawdę chciałem pomóc tym, którzy walczą z epidemią i uznałem, że darowizna na rzecz Community Chest of Korea będzie optymalnym wyborem. Mam nadzieję, że wszyscy połączymy siły, aby przezwyciężyć tę straszną sytuację i mam nadzieję, że potrzebujący otrzymają odpowiednie wsparcie – napisał w oświadczeniu Lee ‘Faker’ Sang-hyeok.

Faker nie jest jednak jedynym graczem League of Legeneds, który zdecydował się na darowiznę na rzecz walki z COVID-19. Pieniądze przekazali też między innymi Gwak ‘Bdd’ Bo-seong z Gen.G oraz Jeong ‘Chovy’ Ji-hoon z DragonX.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię