Strona głównaGryAktualnościCD Projekt RED potwierdza – Cyberpunk 2077 z trybem wieloosobowym

CD Projekt RED potwierdza – Cyberpunk 2077 z trybem wieloosobowym

Ostatnie spekulacje okazały się prawdziwe. W Cyberpunk 2077 pojawi się tryb wieloosobowy. Zostało to potwierdzone, że Adama Kicińskiego – prezesa polskiej firmy.

Adam Kiciński, w trakcie spotkania z inwestorami, przekazał kilka ciekawych informacji na temat trwających prac w CD Projekt RED. Po pierwsze, dowiedzieliśmy się, że polskie studio pracuje aż nad trzema projektami w uniwersum Cyberpunka, a Cyberpunk 2077 jest dopiero pierwszym z nich. Po drugie, przekazał, że wrocławskie studio, które liczy około 40 osób, pracuje nad trybem wieloosobowym i to jest jeden z tych trzech projektów. To może oznaczać, że multiplayer zostanie dodany później, być może w formie osobnej gry, jak w GTA V.

Potwierdzają to słowa Patricka Milsa z 2018 roku. Wtedy powiedział on, że skupiają się na stworzeniu gry RPG dla pojedynczego gracza i dopiero gdy wszystko dopracują, to zaczną przyglądać się innym możliwościom. W tym samym wywiadzie zdradził, że tryb wieloosobowy znajduje się w dziale prototypów, więc już wtedy trwały nad nim jakieś prace, nawet jeśli tylko koncepcyjne.

Podsumowując – CD Projekt RED pracuje nad trzema projektami w uniwersum Cyberpunka. Pierwszym jest gra Cyberpunk 2077. Drugim jest tryb multiplayer do niej. A trzecim? Prawdopodobnie kolejna gra AAA, która ma zadebiutować do 2021 roku. Nie jest też powiedziane, że nie będzie to po prostu ogromny dodatek do Cyberpunk 2077, na wzór tych z Wiedźmina 3.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku w wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię