Strona głównaKonsoleDisco Elysium trafi także na konsole PS4 i Xbox One

Disco Elysium trafi także na konsole PS4 i Xbox One

Według informacji przekazanych przez głównego projektanta Disco Elysium, gra trafi na konsole PS4 oraz Xbox One w przyszłym roku. Czy na konsolach tytuł również okaże się hitem?

Podczas jednego z wywiadów główny projektant niezależnego RPG Disco Elysium, Robert Kurvitz zapowiedział, że gra w przyszłym roku trafi również na konsole obecnej generacji.

Zobacz: CD Projekt zdobywa nowe tereny w Warszawie

Naszym najważniejszym planem jest teraz zapewnienie dostępu do Disco Elysium jak największej liczbie graczy. Dlatego nie wybieram się na żadne wakacje. Zamierzamy przenieść go w przyszłym roku na PlayStation i Xbox. Musimy być bardzo praktyczni w projektowaniu. Nie chcemy zatrudniać firmy zajmującej się portowaniem. Sądzimy, ze to będzie naprawę bardzo dobre doświadczenie, grać na konsoli. Nie ma potrzeby rozgrywki taktycznej i używania myszy, ponieważ gra ma charakter narracyjny.

Zobacz: Diablo 4 ma być bardzo mroczne i krwawe

Disco Elysium zostało wydane na PC 15 października. Gra zyskuje coraz większą popularność dzięki ciekawej opowieści o detektywie, który chce rozwikłać zagadkę morderstwa. Dialogi oraz psychologia stanowią ważną rolę w interakcjach gracza z mieszkańcami miasta Revachol.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię