Strona głównaGryAktualnościDiscord: Uruchomienie własnego sklepu było dochodową decyzją

Discord: Uruchomienie własnego sklepu było dochodową decyzją

Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że Discord, czyli jeden z najpopularniejszych komunikatorów dla graczy otwiera również swój własny sklep z grami. Raczej nikt nie spodziewał się, że przy takich gigantach jak Steam czy Origin, kolejny sklep ma szansę na przekonanie do siebie graczy i deweloperów. Teraz okazuje się, że nowa usługa radzi sobie bardzo dobrze. Discord pochwalił się właśnie ile zarobili.

Z całą pewnością można powiedzieć, że uruchomienie sklepu było bardzo dobrym posunięciem. Discord zaliczy również końcówkę roku do bardzo udanych. Dzięki uruchomieniu nowej usługi firma zrobiła 150 milionów dolarów. Obecnie Discord wyceniany jest na 2,05 miliarda dolarów i wydaje się zajmować miejsce w czołówce.

Zobacz także: Wydania gier na Steam opóźnione lub anulowane, wszystko przez Epic Games Store

Sklep Discord przyciąga deweloperów głównie podziałem zysków. Właściciel platformy pobiera jedynie 10 procent od sprzedaży tytułów. Dla porównania Steam zgarnia aż 30%, a niedawno otworzony Epic Store pobiera 12%. Sam sklep wypełniony jest obecnie głównie tytułami w fazie wczesnego dostępu, nie zmienia to jednak faktu, że globalna baza użytkowników liczy ich ponad 200 milionów.

Pozostaje życzyć dalszych sukcesów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię