Strona głównaKonsoleDualShock 5 ma mieć wbudowaną kamerę. Tylko po co?

DualShock 5 ma mieć wbudowaną kamerę. Tylko po co?

Ostatnie dni to mnóstwo doniesień na temat przyszłej konsoli Sony – zarówno tych oficjalnych, jak i zwykłych plotek. Najnowsze informacje na temat kontrolera DualShock 5 należałoby zaliczyć do drugiej z tych kategorii, co nie oznacza, że nie są ciekawe. Nowy kontroler ma być wyposażony w kamerkę.

Najnowsze plotki na temat DualShocka 5, czyli kontrolera do PlayStation 5, mówią o tym, że będzie on wyposażony w kamerkę. Ta miałaby być wykorzystywana do wirtualnej rzeczywistości, ale póki co nie znamy szczegółów. Wiązałoby się to z wcześniejszymi informacjami, według których Sony nie zamierza rezygnować z VR-u. Wręcz przeciwnie, PlayStation 5 ma nawet współpracować z aktualnymi goglami, a z czasem mamy doczekać się ich nowej wersji.

Z drugiej strony te pogłoski nie pokrywają się z wcześniejszym przeciekiem, który pokazywał zdjęcie nowego kontrolera. Widzieliśmy na nim pad w gruncie rzeczy podobny do DualShocka 4, ale z ekranem LCD w miejsce panelu dotykowego. Sugerowano wtedy, że może on pełni rolę dotykowej klawiatury, jak w smartfonach, a także wyświetlać informacje z gier, np. mapę danej lokacji.

Póki co Sony oficjalnie nie mówi o nowym kontrolerze. Natomiast sporo dowiedzieliśmy się o samej konsoli, która ma mieć bardzo szybki dysk SSD (prawdopodobnie PCIe 4.0), obsługiwać ray tracing wizualny i dźwiękowy oraz kosztować adekwatnie do swoich możliwości. No i premiera odbędzie się w 2020 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię